Голосування

Як ви ставитесь до введення дистанційного навчання

Итоги

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні37
mod_vvisit_counterВчора44
mod_vvisit_counterЗа тиждень189
mod_vvisit_counterМинулий тиждень312
mod_vvisit_counterМісяць214
mod_vvisit_counterМинулий місяць1829
mod_vvisit_counterВсього154662

Зараз на сайті: 2
Ваш IP: 34.200.218.187
,
Дата: 2020-08-06 17:56

Нові технології в галузях національної економіки як основа наукового пошуку та дослідження студентів Нікопольської філії ПВНЗ «Європейський університет»

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

 

Чудовою традицією у Нікопольській філії Європейського університету стало  проведення тематичних науково-практичних конференцій. Важливу роль у формуванні творчого потенціалу майбутніх фахівців відіграє участь студентів саме в таких заходах.

 

 

До студентів Нікопольської філії традиційно для участі в проведенні науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи впровадження інноваційних технологій в галузях національної економіки» завітали запрошені фахівці  з підприємств та організацій міста Нікополя:

-        Метер Михайло Аркадійович, секретар Нікопольської міської ради;

- Петровенко Ірина Геннадіївна, голова постійної депупатської

планово-бюджетної комісії;

- Сергійчук Віталій Анатолійович, представник ТОВ «Майер-ТД»

(м. Дніпропетровськ).

Секретар Нікопольської міської ради Метер М.А звернувся до студентської молоді з промовою про діючі та майбутні інвестиційні проекти, які зпроваджуються в місті Нікополі за сприянням міської та областної держадміністрацій. Підкреслив необхідність залучення інвестиційних ресурсів у експортно-орієнтовані галузі економіки міста та подальший розвиток Нікополя як туристичного кластеру. Поетапна реалізація запропонованої економічної політики сприятиме розвитку інфраструктури міста та створенню нових робочих місць. В свою чергу, Петровенко І.Г. акцентувала увагу на тому, що якісне перетворення міста Нікополя неможливе без виваженої  бюджетної політики і планування бюджетних коштів.

Конференція розпочалась виступом директора Нікопольської філії, кандидата педагогічних наук  Шахматової Т.В.. Тамара Володимирівна звернула увагу студентів, що вони мають можливість під  час зустрічей більш глибоко ознайомитись із проблемами в галузях економіки, фінансів, менеджменту, інформаційних систем. Результати дослідницької роботи, які оприлюднюються на конференціях, як правило, знаходять подальше відображення у курсових роботах, рефератах або наукових студентських вісниках.

Цьогорічна науково-практична конференція у Європейському університеті  зібрала кагорту небайдужих науковців і до проблем розвитку рідного  міста Нікополя. Високий рівень підготовки до наукової роботи показала студентка напряму підготовки «Менеджмент» Усик Тетяна. В своїй доповіді Тетяна переконливо продемострувала напрями розвитку інвестиційного потенціалу міста Нікополя. Студенти Бражник Ганна та Кругленко Володимир подальший розвиток економіки України та міста вбачають у посиленні ролі транснаціональних корпорацій, оскільки саме ці  корпорації перетворюють світову економіку в міжнародне виробництво, забезпечуючи прискорення науково-технічного прогресу у всіх його напрямках - технічний рівень і якість продукції, ефективність виробництва, вдосконалення форм менеджменту, управління підприємствами.

В умовах розвитку ринкових відносин менеджмент активно проникає на українські підприємства. Підприємці зацікавлені у використанні його основних надбань, оскільки це дає змогу досягнути структурної  побудови організації, знизити трудомісткість управлінських робіт, оптимізувати чисельність апарату управління, посилити управлінський вплив, зосередити зусилля всіх працівників на досягнення поставлених цілей. Александрова Наталя  в своїй доповіді на прикладі Європейського університету як освітньої організації показала порядок формування місії та цілей підприємства, а Єфімцова Тетяна розглянула основні концепції стратегічного  управління та їх застосування для розвитку сучасних організацій. Доповіді студентів супроводжувались презентаціями, які виконані під керівництвом доктора економічних наук, професора Алькеми В.Г. (університет «КРОК», місто Київ).

Не  остання місце серед проблем, що обговорювали студенти, є проблеми грошово-кредитної сфери та проведення НБУ заходів монетарної політики. Студент  Ухватов Олександр (співробітник ПАТ «ПРИВАТБАНК»)  в своїй доповіді виклав основні причини нестабільності валютного курсу, дослідив  принципи реалізації валютної політики та їх зміну відповідно до макроекономічного середовища, що є  особливо актуальним  в умовах поглиблення фінансової кризи. Бутенко Ірина, навпаки,  свій науковий пошук направила на проблему розвитку небанківських фінансово-кредитних установ, зокрема ломбардів.

Доведено, що без застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій неможливий  подальший розвиток суспільства. Сучасні інформаційно-комунікаційні технології відкривають значні перспективи управління комунікаціями, обробкою інформації та процесами. Це стимулює розвиток інновацій у всіх сферах діяльності. Майбутні фахівці ІТ-технологій Тарасов Олександр, Стриженок Андрій на практиці продемонстрували  застосування інструментарію Rational Rose  для проектування інформаційних систем та інтерактивну компютерну графіку із застосуванням  Adobe Systems.

Цікава зустріч в рамках конференції відбулась із представником ТОВ «Майер-ТД» Сергійчуком Віталієм Анатолійовичем, який ознайомив студентів з програмою навчання та стажування в цій компанії. Для молоді, яка прагне удосконалити свої знаненя та навички у практичній діяльності менеджера, фінансиста, програміста  - це слушна нагода отримати в майбутньому робоче місце та зробити карєру.

Досвід організації науково-дослідної роботи студентів у Європейському університеті  засвідчив, що сучасні умови й економічна ситуація в країні вимагають модернізації та динамічного вдосконалення науково-пошукової діяльності, використання нових методичних підходів, організаційних форм та позитивних стимулів, обов’язкового аналізу й упровадження передового досвіду в практику роботи підприємств та організацій міста. Науково-практична конференція  дала можливість студентам отримати нові знання, презентувати свій науково-дослідний пошук, в діалозі з керівниками міської адміністрації обговорити найважливіші проблеми подальшого розвитку м Нікополя, а,  найголовіше, відкрити для себе нові можливості професійного самовдосконалення.

Усик Тетяна, лідер медіа-центру студентського парламенту «Еталон», головний редактор газети «Імідж»